Hey guys, I have just recently launched my new personal website www.mareks.space.

O Marekovi Dlugošovi

Marek Dlugoš
Volám sa Marek Dlugoš a žijem v malom mestečku na východe Slovenska v Starej Ľubovni. O počítače sa zaujímam už od detstva. Zatiaľ sa im venujem iba ako koníčku vo svojom voľnom čase. Naučil som sa vytvárať jednoduché aplikácie, moderné internetové sídla a grafiku. Vyvinul som tiež vlastný redakčný systém a mám za sebou veľa web stránok, aplikácii a grafických prác. Momentálne pôsobím ako web vývojár na voľnej nohe. Tohto roku však plánujem založenie novej internetovej agentúry. Teraz sa snažím hlavne vzdelávať, nadobúdať nové vedomosti a skúsenosti.

Pracovné skúsenosti

  • Zakladateľ novej internetovej agentúry nielen na Slovenskom trhu 2011
  • Web vývojár, grafik a programátor na voľnej nohe 2008-2011

Skúsenosti a zručnosti

Vytváranie kompletných webových sídiel, rôznych druhov dizajnu a jednoduchých aplikácii. Skúsenosť s mnohými redakčnými a operačnými systémami. Dizajn, kódovanie, programovanie, optimalizácia pre vyhľadávače a internetový marketing.

Záľuby a záujmy

Záľub mám skutočne veľmi veľa. Na prvom mieste sú samozrejme počítače (web stránky, dizajn, aplikácie a operačné systémy...). Druhé miesto obsadil šport – basketbal, ktorému sa venujem zatiaľ iba rok. Ďalej nasleduje fotenie, cestovanie, čítanie a mnoho iných.

Mám rád

Dobré filmy (hlavne komédie), ktoré si pozriem, ak mám čas. Popovú a rockovú, občas techno hudbu. Páčia sa mi produkty značky Apple, ale myslím, že sú predražené. Športy ako basketbal, cyklistika, plávanie, snowboarding. Moje obľúbené jedlá sú hlavne pirohy, bryndzové halušky, pizza, špagety... a nejaký chutný zákusok k tomu. Medzi moje najobľúbenejšie nápoje patrí Kofola a ľadový čaj Nestea. Sem tam si na počítači zahrám aj hry ako sú NBA 2K, Counter Strike, The Sims, Stronghold, Grand Theft Auto, Mafia a iné.

Iné

Učím sa po anglicky a nemecky. Okrem týchto dvoch jazykov sa však dohovorím aj po česky, či poľsky. Radosť mi môžete spraviť na moje narodeniny, ktoré oslavujem každý rok 25. februára a meniny 25. apríla (Marek). Veľmi rád sa učím a rozširujem svoje poznatky, vedomosti, zručnosti a skúsenosti. Svoju prácu mám rád a som vďačný za to, že môžem robiť to čo ma baví.